Sierpień 2006

Iran nie ma problemów z żadnych państwem arabskim

Iran ma bardzo przyjazne stosunki z państwami arabskimi i nie ma żadnej kwestii spornej z nimi, powiedział Minister Spraw Zagranicznych Iranu Mohammad-Reza Baqeri wczoraj w Egipcie.

Baqeri przybył do Kairu w sobotę wieczorem na oficjalną trzydniową wizytę.

W niedzielę spotkał z Ministrem Spraw Zagranicznych Egiptu Ahmedem Aboulem Gheitem, na spotkaniu omawiał propozycje państw Zachodu.
Arabic News

Tags: 

Poparcie dla premiera Izraela i ministra obrony spada

Wzrost izraelskich ofiar i ciągłe ataki rakietowe Hezbollahu, spowodowały gwałtowne zmniejszenie poparcia społeczeństwa dla Ehuda Olmerta i Amira Peretza, ukazuje to sondaż przeprowadzony w piątek.

Sondaż w gazecie Haaretz ukazuje, że tylko 48% Izraelczyków jest zadowolonych z działań premiera Olmerta, podczas gdy we wczesnym stadium walk z Hezbollahem poparcie było rzędu 75%.

Poparcie dla ministra obrony Amira Peretza spadło z 65% do 37%.

Hezbollah wystrzelił już więcej niż 3400 rakiet w północny Izrael. Rakiety sparaliżowały życie w regionie, gdzie mieszka milion ludzi, jedna trzecia z nich uciekła, a reszta ukrywa się w schronach.

Ehud Olmert, który wygrał wybory w marcu, przewodniczy centrowej partii Kadima. Amir Peretz, jest szefem lewicowej Partii Pracy, która jest głównym koalicjantem Kadimy.

Reuters

Tags: