26 rocznica zniszczenia reaktora w Osiraku

Tags: 

Komentarze

Reaktor został zniszczony, i cały personel pracujący tam zabity, bez wypowiedzenia wojny i bez jakiegokolwiek ostrzeżenia.
Wedłe starego testamentu, zasada “oko za oko, ząb za ząb” wymagała, by muzułmanie zniszczyli zachodni reaktor nuklearny, używająć pierwszej nadarzającej się okazji.
Jeśli w 9/11 arabowie byli w stanie ominąć cały system ochraniający Pentagon i Biały Dom, i użyć samolotów jako broni, to trzeba podziękować B-gu, że ominęli reaktor nuklearny który był wręcz po drodzie.
11-tego września 2001 roku lot 11, lecąc na południe wzdłuż rzeki Hudson, przelatuje nad elektrownią atomową Indian Point w Buchanan, umiejscowioną 30 mil na północ od Nowego Jorku. Wedle New York Times, każda osoba w promieniu 50-ciu mil była narażona. W tym promieniu mieszka 20 milionów osób, czyli 7% ludności Stanów Zjednoczonych.
A swoją drogą kiedy Israel podpisze ONZ towski traktat o nierozprzestrzenianiu broni atomowej?

co za idiotyczne porównanie!!!!
jak mozna porównac atak na reaktor jadrowy panstwa z ktorym sie jest w stanie wojny(irak jako jedyne panstwo walczace w wojnie 1948 nie podpisało zawieszenia broniz izrael wiec de fakto atak nie musial byc poprzedzony jakimkolwiek uprzedzeniem dyplomatycznym) porownac z barbarzynskim atakiem terrorystycznym.
Jezli izrael by tego nie zrobil nie watpliwie iranczycy zostali by pozniej poczestowani atomem. Operacja pustynna burza tez by byla awykonalna z atomowym saddamem.
jesli ma byc pokoj na bliskim wschodzie to bez atomu w krajach islamskich. pakistan taka bombke posiada co juz jest ogromny niebezpieczenstwem.izrael ma atom,nawet ten imbycel olmert na trzezwo to nie dawno przyznał,ale w całej swojej histori tylko dwa rozpatrywali zastosowanie tego wynalzku….w 1973 w pazdzierniku byly plany zrowniania z ziemia lataki,homes,haleb i damaszku,na szescie obyło sie na konwencjonalnych srodkach.za drugim razem jak saddam słał scudy na tel aviv,szamir az konwulsji dostawał by wcisnac czerwony guzik.
jesli chodzi o atak na reaktor jadrowy amerykanski czy izraelski….cała strefa powietrzna nad takimi zabudowaniami jest zamknieta,samoloty sa odrazu zestrzeliwane przez mysliwce na bezpiecznej odleglosci od reaktora.jakis czas temu izraelskie mysliwce zawrocily jakas egipska awionetke ktora zboczyła z kursu.
izrael ma atom i dlatego istnieje.jesli komus sie to nie podoba to ma problem.
jeszcze raz podkreslam,fanatyzm szkodzi,a fanatyzm jest czynnikiem niewiedzy…a jak sie nie wie to sie nie wypowiada.

Hello,
Zdaje się, że próbujesz mnie przekonać, że zachodnim krajom, jak Ameryka lub Izrael można ufać, że nie użyją broni nuklearnej w konfliktach zbrojnych, a krajom jak Pakistan czy Iraq ufać nie można. W ramach tego argumentu opisujesz dwie sytuacje, gdzie Izrael był bardzo bliski użycia broni atomowej.
Podziwiam twoją wiarę i zdumiewasz mnie logiką swojego argumentu. Jesteś niestety w mniejszości ze swoimi poglądami. W listopadzie zeszłego roku zachodnie dzienniki: angielski Guardian, izraelski Haaretz, kanadyjskie La Presse I Toronto Star i meksykańska Reforma, wspólnie przeprowadziły badanie opinii publicznej, które wykazały, że ludzie uważają Amerykę Busha za większe zagrożenia dla pokoju na świecie niż przywódców Iranu czy Korei północnej.
Parę lat wcześniej, badania opinii publicznej przeprowadzone przez Unię Europejską wykazały, że europejczycy (próbka 7500 osób) uważają Amerykę i Izrael za największe zagrożenie dla pokoju na świecie.
Podobne dane opublikował oxfordski International Journal of Public Opinion z 2004-tego roku.
Twoja wiara w niezawodność ochrony reaktorów atomowych państw zachodnich jest niezrozumiała, bo 9/11 udowodnił, że Ameryka nie jest w stanie ochronić okolic Pentagonu, Białego Domu czy budynku Kongressu. Izrael używa tej samej (czyli niewiele wartej) technologii by obronić swoją ziemie, i swój reaktor.
Ja po prostu stwierdzam, że należy dziękować losowi, że w 9/11 atakujący Amerykę nie zdecydowali się postąpić śladami Izraela.

przedewszystkim uwazam ze nie nalezy wypowiadac kategorycznych sadow odnosnie 9/11 z dosc prostych przyczyn….nie posiadamy i raczej za naszego zycie nie zdobedziemy pelnych i rzetelnych informacji na ten temat.na dobra sprawa wszystko moze byc spekulacja jaki tez forma celowej dezinformacji.
taak swiecie wierze w to ze takie obiekty jak elektorania atomowa jest nalezycie strzezona.wydaje mi sie niemozliwe by obudowa reaktora nie byla by sklonna wytrzymac uderzenia pocisku czy tez samolotu.drwisz z technologi amerykanskiej i izraelskiej…oki moze i kałasznikow jest najlepszym karabinem swiata…jednak wojne z 1967 wygrał uzi (patrz walki o golan)…..izrael jest w stanie rozgromic wszystkie regularne armie panstw arabskich w konwencjonalny sposob w krokim czasie…wot takaja technika jak to mawiaja rosjanie.
gdyby hezbollah zamiast kryc sie w norach i atakowac na tyły stana w sposob godziwy do walki to by po nich nie wiele zostało.
chcialbym zauwazyc dosc istotny element twojej wypowiedzi.
mianowcie sondaze…..sondaze prowadzone wsrod europejczykow sa “hara” warte jesli chodzi o dyskusje o bliskim wschodzie….jestem ciekaw jaki procent z tych 7500 osob bylo arabami,muzulmanami etc….zreszta nikt na bliskim wschodzie słabej i zniewiescialej europy(w tym europejek) nie szanuje.

Społeczeństwa zachodnie , co każdy średnio inteligentny szympans wie, moralnie górują nad tymi z bliskiego wschodu, afryki i części Azji