Damaszek zniknął z powierzchni Ziemi

Dzisiaj rano odbył się w Izraelu udany przewrót wojskowy pod przewodnictwem partii Moledet. Dotychczasowy premier Ehud Olmert podał się do dymisji i będzie sądzony w trybie przyspieszonym za deportacje Żydów z Judei i Samarii, były premier Ariel Szaron został już skazany na karę śmierci za deportacje Żydów ze Strefy Gazy. Jednym z pierwszych zmian było wywieszenie portretu rabina Meira Kahane przed Knessetem.

Jednocześnie rozpoczęła się akcja osiedleńcza Palestyńczyków na obszarach niezamieszkanych pustyń na Półwyspie Arabskim. Hamas i Fatah nie mogąc dojść do porozumienia w sprawie przyszłości “państwa palestyńskiego” postanowili rozwiązać Autonomię Palestyńską istniejącą na terenie Izraela i jednocześnie przenieść ludność arabską na tereny pustynne. Przywódcy Hamasu i Fatahu wspólnie wierzą, że jest to nowy rozdział w stosunkach między tymi ugrupowaniami. Nowo obrany rząd Izraela już zapowiedział, że uzna rząd palestyński na terenie Półwyspu Arabskiego.

W Libanie doszło do zbrojnego powstania anty-syryjskiego. Grupki partyzantów libańskich zaatakowały tereny przygraniczne Syrii, prezydent Syrii Baszar al-Assad przeprowadził atak bronią chemiczną na północny Liban. Izrael postanowił przyjść z pomocą Libańczykom i wystrzelił głowicę jądrową w kierunku Damaszku. Damaszek przestał być miastem.

Komentarze

no jak na Prima Aprillis to juz troche za bardzo zwymyslany ten dowcip

“Wyrok na Damaszek: Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów”
(Ks. Izajasza 17:1, Biblia Tysiąclecia)

A żart przedni.

Ciekawa jestem czy Niemcy też rechotali na Prima Aprilis o zrównaniu Warszawy z ziemią. Rasizm, starannie ukrywany pod powłoką profesjonalizmu, często wymyka się z pod kontroli właśnie w żartach.

Niemcy? Pewnie tak. W końcu to stolica kraju kartofli, nieprawdaż?