Jak upodlić Palestyńczyka: number 3: niech błaga o życie dziecka

Dwa tygodnie temu, mój przyjaciel Dawud, nauczyciel angielskiego w  liceum w Kufr 'Ain [w west Banku] , zadzwonił do mnie ze łzami w głosie by opowiedzieć jak zatrzymanie na punkcie kontrolnym zabiło jego sześciomiesięcznego syna.

Na parę chwil po Północy, 8-smego marca 2007 jego synek zaczął się dusić.

Jego rodzice szybko wzięli taksówkę by go zabrać do szpitala w Ramallah [tez w  West Banku], gdzie mogli dostać namiocik tlenowy, który pomógł synkowi wydobrze w przeszłości po podobnych problemach z oddychaniem. Gdy rodzina jechała z jednego miasta w West Bank do drugiego miasta w West Bank, zostali zatrzymani na punkcie kontrolnym Atara, gdzie żołnierz zarządał dokumentów od ojca, matki i taksówkarza.

Dawud wyjaśnił, ze jego syn wymaga natychmiastowej opieki lekarskiej, ale żołnierz zdecydował się sprawdzić dokumenty mimo wszystko - proces ten zajmuje tylko kilka minut. Taksówka była jedynym samochodem przy posterunku,  - jednak żołnierz przetrzymał dokumenty przez ponad 20-cia minut, mimo że jego żona się popłakała i błagała o przepuszczenie. Po pietnastu minutach dziecku płyn zaczął się zbierać w ustach, a mój przyjaciel zaczął upraszać zołnierza by ich przepuścił, bo mu dziecko na rękach umiera.

Zamiast przepuszczenia, żołnierz zażyczył sobie przeszukania samochodu, mimo że sprawdzenie dokumentow nie pokazalo   żadnych problemów. O 1:05 rano, sześcio-miesięczny Khalid Dawud Fakaah zmarł na punkcie kontrolnym  Atara. W czasie rewizji samochodu, żołnierz oświetlił latarką twarz zmarłego dziecka, oddał dokumenty, i pozwolił rodzinie jechać dalej.

http://www.indybay.org/newsitems/2007/0 … 383628.php

Dane ministerswa spraw wewnęrznych  Palestyny, opublikowane 24/3/2007 podają, że tysiące palestyńczyków jest ofiarami przemocy i poniżeń na 528 stałych i 455 tymczasowych punktach konrolnych wewnątrz West Banku [ktorego rozmiar to jedna trzecia województwa małopolskiego] mówią między innymi, że 61 kobiet było zmuszonych na poród przy posterunkach punktów kontrolnych,  i co najmniej 20 matek, i 36 noworodków zmarło jako rezultat zagrodzenia im drogi do szpitali.

http://www.palestinemonitor.org/nueva_w … inians.htm

Tags: